Klepněte pro větší obrázek

Žádná služba dosud nenabídla tolik kultovních filmových sérií. Star Wars, Predátor, Vetřelec, X-Max… Disney tyto značky vlastní, a tak může nabídnout více než pohádky a animované filmy, které si uz něj člověk hned vybaví. K tomu přidává výborné muzikály, válečné filmy, ale i další dosud nedostupnou klasiku.

Sága Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje

V galaxii probíhá válka mezi Impériem a Povstalci. Mladý Luke Skywalker ještě donedávna žil mimo její dosah, ale teď se zapojuje stejně jako jeho učitel Obi-Wan do boje proti Impériu.

Na Disney Plus se máte celou ságu Star Wars, tj. všech devět filmů. Studio Disney totiž před lety koupilo LucasArts, takže vlastní práva na všechny filmy této série. Je potřeba začít poctivě s tímto filmem Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje, pak pokračovat epizodami 5, 6, 1, 2, 3, 7, 8, a nakonec 9. Tedy v pořadí, jak byly filmy natočeny. Zejména první tři filmy jsou vnímány spíše jako hlubší archetypální příběh než pohádkové sci-fi. I kvůli tomu Star Wars stále oslovují mnoho diváků. 

Hodnocení IMDb: 86 %

  • Žánr: Sci-fi filmy
  • Původní název: Star Wars: Episode IV – A New Hope
  • Režie: George Lucas
  • Hrají: Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher, Peter Cushing, Alec Guinness, Anony Daniels, Kenny Baker
  • Původ a premiéra: USA, 1977
  • Délka: 121 minut

Kde si film můžete pustit: Disney Plus (dabing a titulky), O2TV (dabing), Google Play (titulky), iTunes (dabing a titulky), Rakuten (bez dabingu a titulků)

Speciál: Filmy, které musíte vidět

Vybíráme ty nejlepší filmy nebo seriály, které má smysl si pustit. Od thrillerů po romantiku, od válečných filmů přes sci-fi až třeba k nejlepším českým komediím. Nepřehlédněte ani Filmy na víkend, kde každý pátek doporučujeme zajímavé novinky na Netflixu a HBO.

Leave a Reply