Klepněte pro větší obrázek

Přiznejme si, že právě právě seriály jsou tím, proč jsou streamovací služby tak oblíbené. Komfort, kvalita, titulky, na HBO i tradičně solidní dabing. Nabízíme přehled těch nejlepších seriálů z HBO Max. Vybrali jsme jak ty známé, tak i skrytější skvosty.

Bratrstvo neohrožených

Desetidílná minisérie z produkce HBO je natočena dle knihy Stephena E. Ambroseho a patří mezi nejlepší válečné seriály vůbec. Válku nijak nepřikrášluje a neglorifikuje. Zapomeňte na prázdný patos – seriál nabízí naturalistické, realistické a surové zobrazení událostí. 

Bratrstvo neohrožených se věnuje elitní jednotce americké armády z 2. světové války známé jako Easy Company. Děj se odehrává v letech 1942 až 1945. Začíná ve výcvikovém táboře v Georgii v roce 1942, nechybí den D roku 1944, kdy se střelecká rota účastnila výsadku ve Francii. Stála v čele operace Market-Garden a prodělala ofenzívu na Rýně, zaútočila na nacisty v Bastogne i v Bulge a v roce 1945 pomáhala dobýt Hitlerovo Orlí hnízdo v Berchtesgadenu. 

Za seriálem stáli v roli výkonných producentů režisér Steven Spielberg a herec Tom Hanks. Spolu s autorem předlohy vše konzultovali se skutečnými vojáky z Easy Company.

Hodnocení IMDb: 94 %

  • Žánr: Válečné seriály
  • Původní název: Band of Brothers
  • Režie: Phil Alden Robinson
  • Hrají: Damian Lewis, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Matew Settle, Scott Grimes, Eion Bailey, Michael Cudlitz
  • Původ a premiéra: USA, 2001
  • Délka: 60 minut

Kde si film můžete pustit: HBO Max (dabing a titulky)

Speciál: Filmy, které musíte vidět

Vybíráme ty nejlepší filmy nebo seriály, které má smysl si pustit. Od thrillerů po romantiku, od válečných filmů přes sci-fi až třeba k nejlepším českým komediím. Nepřehlédněte ani Filmy na víkend, kde každý pátek doporučujeme zajímavé novinky na Netflixu a HBO.

Leave a Reply